Davos Krizi


Davos ta Türk Gecesi
İşte Türk Ün Gücü
Van Minıt Kes Lan
Da bidaha gelmem
Alın Toplantınızı Başınıza Çalın
Perese Tarihi Ders
Vay T(p)eres vay

Bir gazete yayın koordinatörü, haber müdürü veya patronu olsaydım bu başlıklardan birini hatta gazetemin her sayfasına birini atar belki de yarın ki yazıları tümüyle buna ayırırdım.

Hamasi nutukları sevmediğimi oldum olası söylerim.Milleti şak şakcılığa yada moda tabirle goygoyculuğa alıştırıyor diye.Ancak burada şunu belitmek için bunları yazıyorum;
Koskoca Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı belki de yıllardır Avrupa kupalarında görmediğimiz şıklıkta bir gol atıyor, fakat bizim yedek kulubesinde emekliliğini bekleyen, formaları karıştırmış diploması fukaraları sevinci paylaşmak yerine gidip gol yiyen takımı teselli ediyor.Daha doğrusu ya onlar kızarda bir veya bir kaç gol bize atarsa diye vehimleniyor.
Dedim ya bu herifler hem formaları karıştırmış,hem de yedek olmayı hazmedemiyor. Kendilerinin de ilk onbirde sahaya çıktıklarını gördük.Yediğimiz gollerin altından belimizi doğrultamadık yıllardır. Belki de peres efendi bu perva yoksunluğunu o dönem ceza sahamıza bu kadar kolay elini kolunu sallayarak girmeye alıştığı için yapmaya kalktı? Ne dersiniz...
Ha unutmadan şunu ekleyelim,bu çıkış:- bölgede süper olduk, global dünya fedailerine hadi lan bundan sonra biz yolumuza bakacağız- anlamına gelmiyor,bunu biliyoruz. Ancak :
HAKSIZLIK KARŞISINDA SUSAN DİLSİZ ŞEYTANDIR
sözünün ezikliğinden ilk defa kurtulduğumu hissetmiş bir uyku uyumanın tadını çıkarmaya gidiyorum.
29 Ocak 2009 Perşembe

Hiç yorum yok: