Başlıyoruz, neye ihtiyacımız var?


İnternette geziyor, gazete okuyor, film seyrediyor, müzik indiriyorsunuz. Peki biraz da olsa para kazanmak hoş olmaz mı? Limitli ADSL'den limitsize geçecek kadar bir parayı kazanabilirsiniz.

Hangi nitelikleri taşımalıyım?

  • Okumayı, internette gezmeyi sevmelisiniz. Bilgisayar başında oturamıyorsanız hiç bulaşmayın.
  • Az da olsa gündemi takip eden biri olmalı, olanlar karşısında benim de diyeceklerim var diyebilmelisiniz. Sadece okuyan ve dinleyen biri iseniz bu iş sizi sarmaz.
  • Zaman ve sabır... Hemen netice alamayacaksınız. Bir önceki yazıda sözünü ettiğimiz blogu bir yılda hazırladık. Kısa yoldan kazanamazsınız.
  • Bilgisayar ve internet okur yazarı olmalısınız. E-posta gönderip almayı, feysbukta üyelik açmayı, yasaklı yutubeye girmeyi, dosya indirmeyi, upload etmeyi, blog oluşturmayı hâlâ öğrenemedi iseniz ya bu dersle size faydalı olamaz. Ben illa öğreneceğim diyorsanız Blogger Yardım sayfalarını kurcalamakla işe başlayabilirsiniz.
  • Hali hazırda bir blogunuz yoksa bir tane oluşturun ve sonraki derse kadar şu kaynaklara bir göz gezdirin: Ahmet Kirtok'un yazıları, Blogger okurundan ne ister?
29 Mart 2009 Pazar

3 yorum:

tayfur dedi ki...

Merhaba hocam gerek r10 daki konular ve cevaplarınız gerekse buradan yazılarınızı takip ediyorum..Size bir sorum olacak yemek tarifleriyle ve kpss ile ilgili bir sitem var..Yemek tarifleri günlük en fazla 20 hit oluyor..Kpss ile ilgili sitemde yine aynı şekilde..Hitleri arttırmam için ne yapmam gerekir..İndex seo falan hepsi tamam..Ama hit yinede yok..Yardım edebilirseniz sevinirim..

admin dedi ki...

@Tayfur, burada yazdıklarımın dışında farklı birşey öneremeyeceğim.
En başta zamana ihtiyacınız olduğunu unutmayın.
Selamlar

tayfur dedi ki...

Siteler 1,5 aylık..O zaman biraz bekleyip göreceğiz..Sağolasın yinede..