Ankara dan Marmaris'e ordan Fethiye'ye


  
Ankara'dan (merkezden) 75 km sonrasında Polatlı 'ya varırsınız. 137. km sinde sizi Sivrihisar beldesi karşılar.214. km de Bayat ilçesine 15 km sonra İncehisar'a ve Ankara'dan 259 km sonra Afyon 'a ulaşırsınız.
Aracınızı sağa çekip dinlenip ihtiyaç molasından sonra 63 km daha yapıp Sandıklı ilçesine varırsınız.Sandıklı son yıllarda gelişen fakat uzun süredir Kaplıca ,içme,çamur banyoları ile dünyaca ünlü olarak bilinen bir belde.
Yolculuğunuzun devamında Kızılören ve Sandıklı ilçesinden 44 km sonra Dinar ilçesine varırsınız.Evciler,Dazkırı ,Bozkurt beldelerinden sonra Afyon'dan 219 km ve Ankara'dan 478 km sonra Denizli (horozları meşhur)ilimize varırsınız.
Tabi Denizli denince akla yalnız horozları gelmez. Hierapolis ecnebicesi  yani bilinen ismi Pamukkale açar kucağını.Sonra yolculuğunuz Teke, Çukur,Tavas,Solmaz,Kale ilçeleri ile devam ettikten sonra Ankara'da 674 km sonra Muğla'dasınız.22 km sonra Gökova sonra Beldibi ve Muğla'ya 52 km uzaklıkta Marmaris tatil cennetine oradan da Marmaris'ten 79 km sonra Datça 'da yolculuğunuz sona erer.İİ yolculuklar,ii tatiller.Ankara Datça arası toplam mesafe 755 km 'dir.   
5 Nisan 2009 Pazar

Hiç yorum yok: