Değişmeyen gündemi yakalayın.


Müşterisiz meta zayidir demiş Muallim Naci. Araştırır, zaman ayırır güzel bir yazı hazırlarsınız ama kimsecikler yazınızı okumaz, sitenize uğramazsa kıymeti yoktur.
Peki neler yazmalısınız? Başlangıçta gündemde olan, en çok aranan kelimeler üzerine yazmanızın bir faydası olmayacaktır. Çünkü Google yeni sitelere pek itibar etmez. Ol sebepten çok okunan, çok aranan konuları başlangıç için bir kenara bırakın.
Şöyle bir örnek ile izah etmeye çalışayım. "Aşk-ı Memnu dizisinin 20. bölümü" gündemdeki bir konudur. Bir hafta bilemediniz iki hafta aranır. Ama "Aşk-ı Memnu romanının özeti" değişmeyen bir gündemdir. Bu sene de aranır önümüzdeki sene de.

Şuna da dikkat etmeniz gerekiyor: 17. yüzyılda yaşamış Mehmed b. Mehmed Edirnevî'nin Nuhbetü't-Tevârîh ve'l-Ahbâr adlı eseri hakkında yazdığınız ayrıntılı bir inceleme için sitenize ziyaretçi beklemeyin.

Belirli günler ve haftaları, mevsimleri, eğer öğrenci veya öğretmen iseniz ders müfredatlarınızı takip ederek her daim aranabilecek konuları tespit edebilirsiniz.
7 Nisan 2009 Salı

Hiç yorum yok: