Kolay AdSense hesabı açma, AdSense başvurusu


AdSense'ye başvurmak için bir siteniz olması gerekiyor. Başvuru yaptığınızda sitenizi inceliyorlar, beğenirlerse başvurunuz kabul ediliyor. Eğer siteniz alelade hazırlanmış türden ise, içeriği AdSense yetkililerinin hoşuna gitmezse başvurunuz kabul edilmiyor.
Bir de AdSense ile anlaşmalı olan siteler var, onlar aracılığı ile başvuru yaptığınızda başvurununuz daha hızlı kabul ediliyor. Blogcu.com bunlardan biri.
Fakat biz ise başka bir yöntem, site önereceğiz. Gmail hesabınız yoksa hemen bir tane edinin. Flixya.com bir video, resim paylaşım sitesi. Flixya.com'a gidin, bir hesap oluşturun. Kayıt esnasında sizden AdSense'ye kaydolmak istiyor musunuz diye sorduğunda "he" dersiniz.
Konuları aynı olan (mesela atlar, kediler) 5-10 tane video -tercihen İngilizce- ekleyin. Hesabınız 5-10 gün içinde onaylanacaktır.
Site İngilizce, form doldurmayı, üye olmayı beceremiyor iseniz ya bilen birinden yardım isteyin ya da karşılaştığınız sorunları yazının altına yorum olarak yazın, yardımcı olmaya çalışırız.
1 Nisan 2009 Çarşamba

10 yorum:

Rafet dedi ki...

lifxya kayıt oldum adsense hesabı istiyorumdayı da işaretledim fakat kayıt esasındaki mail adresimle adsense kısmına giriş yapmak istediğimden mantıken eğer bu site otomatik kayıt ediyosa yada en azından başvuruyosa başvurunuz değerlendirme aşamasındadır demesi gerekmezmi? ama bu mail adresine kayıtlı adsense hesabı yoktur die? yoksa ben mi yanlış biliyorum

uzunyol dedi ki...

Mail adresinize bakın, AdSense'den bir mail gelmiş olmalı.

Rafet dedi ki...

malesef gelmemiş (:

uzunyol dedi ki...

Doğru yaptığınıza emin minisiz?
Kayıt esnasında size Do you already have a Google AdSense account?" diye sorduğunda "No" diyeceksiniz.

Rafet dedi ki...

yes demiştim nolcak şimdi :D

uzunyol dedi ki...

Parayla değil ya, bi daha üye olacaksın:)

Rafet dedi ki...

hoca msn verirmisin :) paylaşırız bilgilerimiz :)

omü dedi ki...

güzel anlatım, teşekkür ederiz.

ilahiler dedi ki...

teşekkürler..iyi bir açıklama

adolfhitler dedi ki...

kaç günde onaylanıyor ki...