Sitenizdeki yazılar nasıl olmalıdır?Şu konuda anlaşalım, kopyala/yapıştır yapmak yok.
Parmaklarınız çalışacak, oturup klavyenin başına yazacaksınız.
İnternet kullanıcısı gazete okuyucu ile tv seyircisi arasında bir yerdedir. Gazete okuyucusu kadar sabırlı değildir, tv seyircisi kadar da tez canlı değildir. Tabii aksi durumlarda olabilir. Ol sebepten yazılarınız ne çok uzun ne de çok kısa olmalıdır.
Yazılarınızda uzun alıntılar yapmaktan kaçınacaksınız. Bir yerlerden (gazete, blog vs.) alıntı yaptığınızda kaynağı gösterin. Bu size birşey kaybettirmez, kazandırır.
Yazılarınız ziyaretçiyi memnun etmeli, arayan kişi aradığını bulabilmeli, onları doğru kaynaklara yönlendirmeli. Yalan yanlış bilgiler vermekten kaçının. Ziyaretçiyi yanıltmayın, başlık farklı içerik farklı olmasın.
Vurgulamak istediğiniz yerleri koyu veya altı çizili yazabilirsiniz. Yazılarınızın içine konu ile alakalı bir görsel koyabilirsiniz. Resim, fotoğraf aramak için Google'yi kullanabilirsiniz.
Sitenizi Blogger üzerinde yayınladığınızı varsayarak derslere devam ediyoruz. Blogger'da yazılarınızı hazırlarken HTML'yi Düzenle kısmını kullanın. Oluştur kısmı birçok gereksiz kod ekliyor.
Kaynaklar:
Blogger resim ekleme
Blogger'a başlangıç
Bunun dışında öğrenmek istediklerinizi Google'de ararsanız yeterli Türkçe kaynağa ulaşabilirsiniz.
2 Nisan 2009 Perşembe

Hiç yorum yok: