Ziyaretçiyi sitede tutma yolları


Ziyaretçileriniz sitenizde ne kadar kalıyorlar? Bir dakika bile tutamıyor, saniyelerle mi söylüyorsunuz? Olmadı. Ziyaretçiyi sitenizde tutmalısınız. İşte yolları:
Ara ara sitenize videolar ekleyin. Yasaklı youtube yerine diğer video servislerini kullanın: Yahoo video, Google video, izlesene, dailymotion, metacafe, vimeo Sayfada sadece video olmasın, mutlaka birkaç satır karalayın.

Yazılarınıza müzikler ekleyin. Ziyaretçi, yazdığınız bir yazının başını, sonunu okur veya göz gezdirip gider. Bunlar için 30 saniye yetecektir. 3 dakikalık güzel bir müzik ile sayfanızda tutmuş olacaksınız. Müzikleri şuralardan ekleyebilirsiniz. İmeem, Radio Blog İşte örnek sayfa

Sitenizde kategoriler bölümü oluşturabilirsiniz. Blogger etiketlerini kullanarak kategoriler oluşturabileceğiniz gibi şurada anlatılan yöntemleri de deneyebilirsiniz. Bunu veya bunu deneyebilirsiniz.

Yazılarınız sitenizde yer alan diğer alakalı yazılara bağlantılar içersin. Yazının sonunda konuyla alakalı yazılarını listeleyin. İşte size örnek Yazının sonunda İlgili Bağlantılar yer alıyor.
13 Nisan 2009 Pazartesi

Hiç yorum yok: