AdSense'den çok kazanmanın yolları


AdSense, reklam gösterimlerine ve tıklamalara para veren bir sistemdir. Bunu herkes biliyor, herkesçe bilinen bu malumattan bir sonuç çıkaracağız. Çok kazanabilmeniz için çok ziyaretçiniz olmalı ve ve reklamlarınıza çok tıklanmalıdır.
Siteye ziyaretçi çekme üzerinde önceki yazılarımızda durduk, onlara bir göz atın. AdSense'den kazanmak için siteye çok ziyaretçi çekmek yetmiyor. "Kaliteli ziyaretçi" bulabilmelisiniz. Ziyaretçiyi kaliteli, adi diye sınıflamak doğru olmaz. Yazılarınız kaliteli ise ziyaretçileriniz de kaliteli olacaktır. Yazdıklarınızı satır satır okuyan, konuyla alakalı diğer yazılarınızı da okuyan, yazılarınıza yorum yazan ziyaretçiler peşinde olmalısınız.
Sitenize mp3 indirmek, maç seyretmek, sınav sonuçlarını öğrenmek için gelen ziyaretçilerinizle AdSense'den kazanamazsınız. Bu ziyaretçiler sitenizde çok az kalacak, muhtemelen reklamları görmeyeceklerdir bile. AdSense üzerinde duran forumları biraz kurcalarsanız işinize yarayacak bilgiler elde edeceksiniz. Mesela, AdSense fare imlecinin reklam üzerinden kaç kere geçtiğini sayıyor, ziyaretçinin sitede kalış süresine dikkat ediyor. Sayfada 10 saniye kaldıktan sonra tıklanan reklama verdiği para ile sayfada 5 dakika kalarak tıklanan aynı reklama verdiği para farklı oluyor.
Bu konuyla alakalı olarak şu yazıyı okuyunuz. Çok hit bazen çok zarar demektir.
Bu sitenin gidişatına bakıp da bu ne perhiz bu ne lahana turşusu diyenler çıkacaktır. Burası bir uygulama yeri ve daha başka sebepleri var. İlerde belki açıklarız.
Reklam yerleşimi ve tık oranını arttırma üzerinde ilerde duracağız. Evvela reklama kimler tıklar onun üzerinde duralım. Kendinizi ziyaretçi yerine koyun. Her çıkan yeni albümü bilgisayarınıza indirmek gibi bir huyunuz var. Bu amaçla gittiğiniz sayfada gözünüz reklamı görür mü? Dededen kalma arsaya bir prefabrik ev konduracaksınız. Prefabrik ev modelleri, ikinci el prefabrik ev arıyorsunuz. Google sizi bir sayfaya gönderdi. O sayfada aradığınız konuyla alakalı reklamlar görürseniz tıklamaz mısınız?
17 Mayıs 2009 Pazar

Hiç yorum yok: