Türkiye'de boşanma oranları  Bizimkisi bir aşk hikayesi ile başladı her şey, belki de aldınırım ben sana ile, kimbilir potinimin bağına,düştüm gönül ağına... idi  şarkınız.Belki hep istediniz bir ömür boyu aldanmak, ... Kimse Ezginin Günlüğü'ndeki gibi Ateşe baca lazım, kitaba hoca lazım, bana bi koca lazım diyerek çıkmamıştır yola. Kimbilir!

 Gerçek o ki hayattan beklentiler çarpı istekler, eşittir zamana bırakma insanları insanlardan koparıyor.Ve şarkılarda kalıyor  her şey gibi aldanma isteği de.

Alın size istatistikler hem de en yetkili ağızlardan yani TUİK ten 

Ülkemizde 2001 ile 2007 yılları arasında her yıl yaklaşık 95 000 bin çift yuvalarını yıkıyor. Boşanıyorlar yani. Buna magazinlere konu olan boşanmalar dahil mi bimiyorum. Dile kolay, ülkemizde 100 000 den daha az nüfusa sahip örneğin Bayburt ilimizde yaşayan insan sayısı kadar aile her yıl boşanıyor. İlginç bir yaklaşım boşanma sayısının bu denli fazla olmasını ülkemizin avrupalaşması ve modernleşmesi ile eşdeğer ve doğal sonuç kabul eden akıl fukaraları yok değil  bir de gazeteci yaftası altında köşe kapıp çiziktirirler sütun kadar boylu , satır kadar çaplılar!

Derman teyze , Filan Abla , Filan abi gibi çiftlerin her türlü mahrem sorunlarını, bel soğukluklarını,kakolu kekleri bir türlü kıvamına oturtamayışlarına kadar türlü konularda  bilgi takviye eden ender şahsiyetler yetiştirsek te ve bunlar elimizin altında bir tel, bir sms , veya bir belge geçer kadar yakın olsada neden bunca ayrılık, bunca firak...

 

   

   

27 Haziran 2009 Cumartesi

1 yorum:

Recep Hilmi Tufan dedi ki...

Maalesef bu gidişle bu oranlar daha da artar..