turkcell, avea, adsl e-fatura öğrenme, sorgulama    İnternet çağında tabiki internetten sorguladığımız şeylerin başında bankacılık işlemleri, cep telefonu fatura bilgisi adsl  faturamız, ve daha neler neler. Eğer tuksell hatlı gsm kullanıcısı iseniz faturanızı önceden alacağınız web şifre numaranız ve telefon numarası bilgilerinizle öğrenmeniz mümkün. 

Peki Web şifresi ve telefon bilgisi ile dedik ama web şifreniz yoksa o zaman hemen ''şifre '' yazıp cep telefononunuzdan 2222 ye kısa mesajla ücretsiz öğrenebilirsiniz.Daha detaylı bilgi ise şöyle SIFRE yazıp 2222'ye göndererek WebŞifre' nizi, 
TELESIFRE yazıp 2222'ye göndererek TeleŞifre'nizi alabilirsiniz.
WebŞifreniz iinize nerde ve ne zaman yarayacak? turkcell com. daki tüm işlemlerinizde wap turkcellde ve gençturkcell işlemlerinizde harf ve numaralardan oluşan şifrenizi alıp kullanabilir, değiştirebilirsiniz.

Avea fatura sorgulamanız için ise öncelikle üye olmanız gerekiyor.Nasıl mı? şöyle; adınıza kayıtlı avea numarınızı avea fatura sorgulama -borç sorgulama adresine girerek öncelikle üyelik işlemleriniz gerçekleştiriliyor.Daha sonra aldığınız şifre ile avea  ya kısa msj la fatura bilgileriniz  öğrenebilirsiniz.

adsl  internet faturalarınız ve tabiki herkesin sınırsız internet aboneliği olmadığını düşünerekten ordaki amcalar kota sorgulamasını da koymuşlar. Vatandaş internet haddini aşmış mı aşmamış mı bilsin ona göre interneti kullansın diye izleyeceğiniz yol basit

önce adsl sorgulama diye gogıla yazın ve sayfanızı bulun ondan sonra

e posta adresiniz, şifreniz ve güvenlikkodu bilgileriniz ve resimde gördüğünüz birrbirinden anlamsız ve benzersiz karekterleri kutuya yazarak ne kadar kotanız kalmış öğrenebilirsiniz.

Bunu söylerken şunu da hatırlatmadan geçmeyelim, ilgili ay içerisinde kullanmadığınız kotanızda  kalan miktar bir sonraki aya aktarılma(z)dığını unutmayın. 

Konu ile ilgili yazılarımız   e-fatura sorgulama29 Aralık 2009 Salı

Hiç yorum yok: