Benzinli Çapa Makinaları, Bahçe Makinalarıkonu ile ilgili öceki yazımızda önceki yazı için tıklayınız dizel çapa makinaları hakkında bilgi vermeye çalışmıştık. TARAL, KAAN, BCS, ADRİATICA, BENASSİ, GENPOWER, ANTRAC, HONDA gibi önemli ve bizce tercih etmeniz gereken marka makinalar olduğunu söylemiştik.Hemen aklınıza şu gelebilir.Dizel arabalar fazla km yapanlar için daha avantajlı, acaba benzinli bahçe çapa makinası mı yoksa dizel çapa makinası mı diye soracak olursanız biz benzinli makinalar hakkında öncelikle sizlere bilgi verelim.
Honda GX 160 serisi 5.5 hpmotor gücü, kasnaklı kayışlı sistem 60 kg ağırlık ve ip çalıştırmalı 24 ay garantili bu ürünün ortalama fiyat aralığı 1000 - 1100 TL arasında değişmektedir. Benzinli makinalrın bir diğer grubu da tabi motorsuz olanları mevcut.
Yukarda acaba benzinli mi yoksa dizel mi tercih edilmeli diye sorumuza bir de şarzlı grubu da katmamız gerekir.İyi bir çapa makinasında olması gerekenler bizce,ışıklı,90 cm den daha az çapa grubu olmaması,ileri ve geri vitesinin olması ,ayarlanabilir kasnak olması, motorunun 5,5 ten daha düşük olmaması frezesinin özellikle önden olması ve fiyat aralığının da 1500 ile 2000 Tl arsında olması bizce en uygun ve makul olanıdır diye düşünüyoruz.Yazımıza ilave etmek istediğiniz bir bilgi veya yanlış bir yer varsa açıklamaları ile yazın yayınlayalım.
5 Mart 2010 Cuma

Hiç yorum yok: