Lamborghini tarihi , Ferrari modelleri
Lamborghini spor otomobil firmasını Feruccio Lamborghini tarafından kurulmuştur.F.Lamborghini tek amacı Ferrari'yi yenebilecek bir otomobil üretmektir. İlk olarak Lambo 350 gtv üretimi yapıldı ve dünyanın herbir tarafından siparişler gelmeye başladı.Ferrariye göre daha gösterişli olan firma bazı zamanlar sıkıntılar yaşasada dünyanın en önemli spor otomobillerinden biri olarak biliniyor.
Ferrari spor otomobil firması Enzo Ferrari tarafından kurulmuştur.Ferrari ilk olrak 125S otomobilini üretmiştir bunun ardından Ferrarinin kırmızı rengi bütün insanların ilgisini çekmiştir.
1966 yılında ortadan motorlu olarak üretilen Miura Lamborghini'nin Ferrariyi geçmeye yaklaştığı bir otomobildir.Miura dan sonra üretilen Diablo,Murcielago ile de Lamborghini gösterişini devam ettirmiştir.Bu tasarımlarla Ferrari ve Lamborghini müşterisi değişmiştir.
Ferrari 'yi taklit etmesiyle başlayan Lamborghini bugün dört çekerle mükemmel bir yol tutuşa sahiptir.Lamborghini'nin yeni sahibi Audi.
Almanların ürettiği Lamborghini ye göre ,en iyi spor araba üretme becerisi İtalyanlarda.Ferrari nin ürettiği California,548 Italia ,FXX, Enzo gibi modellerle müşterilerinin ilgisini çekmeye devam ediyor.
29 Mayıs 2010 Cumartesi

Hiç yorum yok: