Saklı Seçilmişler…

Kim seçilmiş neden seçilmiş diye merak uyandıran kitaba ulaştım.

Soner Yalçın, “Gıda terörünü ve bunun arkasındaki karanlık isimleri yazdım” diye tanıtımını yapmıştı.

Bir film düşün.
İlk sahne sıradan bir olayla başlar.
Film ilerledikçe gelişmelere inanamazsın.
Dehşete kapılırsın.
Film biter. Etkisinden kurtulamazsın.
Korkarsın. diyerek tanıtımını yapmış Soner YALÇIN kitabın arka kapağında. Kurgu hazırlığı yapılmış diye düşündürdü ki Soner YALÇIN araştırmacı gazeteci neyi nasıl kurguladı, kimler saklıydı, kimler seçilmiş… merakıyla aldım.

Saklı Seçilmişler de, gıda terörünü ve bunun arkasındaki karanlık isimleriyle karşılaşıyorsunuz ki; bu isimlerin çoğu tanıdık.

Seyrettiğimiz ya da dikkatimizi çektiği için okuduğumuz gazetelerde “aman yemeğin” diyen uzmanlar doğruları söylüyorlarmış da, eksik anlatıyorlarmış. Şunu yemeğin kanser olursunuz, bunları yemeğin şeker hastası olursunuz, diyorlar da neden piyasadan kaldırmıyorlar (diye aklınızdan geçirirsiniz de), yine de gider onları alırız. Neden? Eksik kalanlar burada karşınıza çıkıyor ve şimdi anladım diyerek okumaya hırsla devam ediyorsunuz. Okuma hırsınızı gelecek için hazırlanmış bir plan olduğunu gördükçe, planın yıllar öncesin de yapılmış olması, birilerinin gizli amaçlarını okudukça merakınızı da arttırıyor. Kurgudur diye başladığım kitapta, kendinizin de rol aldığı belgeselin içindesiniz sanki.

Parasını ödeyerek yediğimiz, içtiğimiz gıdalar bizi hasta edecekse, bu zehirli düzen nasıl kuruldu… Bütün hayatımızı tarım ve hayvancılık sayesinde yürüttüğümüzün farkında değil miydik de bu hale gelmesine seyirci kaldık. Küçücük bir tohumla bütün dünya düzenini bozmak hangi beyinin ürünüydü.

Kitabı okudukça kendi kurgunuzu yapmaya başlıyorsunuz. Almam, kendim ekerim, dikerim diyorsunuz. Yok; kurtarmıyormuş, eğer ki; büyüklerin tarımla uğraşmışsa ve otuz, kırk yıl öncesinin tohumlarını alıp saklamışsa bir şansım var diyerek kendi kurguna devam ediyorsun.

Anlatılanlar gerçek fakat çözümü yok. Bu yüzden de kaygıyı çok artıyor. Bu gidişi fark edip bizler için de bir plan yapan birileri çıkar mı diye düşündüğünüz çok anınız oluyor.

Cesurca anlatılmış, her yeni sayfada hayretler içinde kalıyorsunuz. Yazılanlar bir kurgu değilmiş, sağlam dayanakları var.

Yıllardır sessiz bir savaşın içindeymişiz ve BAŞROLÜ İÇİN SEÇİLMİŞİZ.

Ne düşünüyorsunuz?

11 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor…

Comments

comments