Film Tavsiyeleri – Çizgili Pijamalı Çocuk

Hayatınızda izleyeceğiniz en iyi film ve okuyacağınız en iyi kitap olacağını söylesem doğru bir tespit olur diye düşünüyorum. Ben bugün kısaca filminden bahsetmek istiyorum ancak kitabını da şiddetle okumanızı tavsiye ediyorum.

Film 2.Dünya Savaşı döneminde geçmekte. Bir Alman askerinin küçük oğlu ve tesadüfen denk geldiğini toplama kampında yaşam mücadelesi veren Yahudi çocuğun arkadaşlığını konu alan bir film.

Film, savaşın çocuklar üzerindeki etkisini görüyor ve en önemlisi empati yaparak derin düşüncelere dalıyorsunuz. Nazi-Yahudi hadisesini hiç bir çocuğun gözünden düşündünüz mü? Bu film olaya boyut atlatıyor ve film bittiğinden oturup bazı şeyleri sorgular halde buluyorsunuz kendinizi.

Filmde Asa Butterfield(Bruno) ve Jack Scanlon(Shmuel) iki küçük arkadaşı oynuyor hatta daha çok yaşıyor diyebiliriz. Filmin diğer oyuncuları da Vera Farmiga, David Thewlis ve Rupert Friend…

ve küçük bir replik ile sonlandırmak istiyorum.

‘Tam olarak fark neydi? Kendi kendine düşündü; hangi insanların çizgili pijama, hangilerinin üniforma giyeceğine kim karar vermişti’

Ne düşünüyorsunuz?

0 puan
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Yorumlar

0 Yorumlar

İçsel Yalnızlığımız

Gökyüzünde Bulutların Dansı