Enver Carım Ertelenen Düş, Enver Carım Kimdir,Kitap Özeti, Alıntı,Konusu, Okar Yayınları

Enver Carım İngiltere’de yaşamış, bir Güney Amerikalıdır. Öğrenimine ülkesindeki zenci okullarında başlamış,sonra İngiltere’ye geçerek Exeter Üniversitesi ve Regent Street Politeknik Okulu’nda devam etmiştir. Yaşamının büyük bir bölümünü kol emekçisi olarak geçiren Enver Carım, zenci-beyaz evlilikleri konu alan ” The Colours of Love” adlı bir belgesel bir kitap üstünde çalışmıştır.

Kitap Bilgileri:

Okar yayınları

Çağdaş Dünya Edebiyatı Dizisi :1

Afrika/ Güney Afrika Cumhuriyeti

Ertelenen Düş- A Dream Deferred

Birinci baskı : Kasım 1975

Çeviren:  Cavide Uzdil

Sayfa Sayısı: 222

Kitap Arka Bilgisi:

” Ekonominin sağladığı bakımından ucuz emekten vazgeçilemezdi. Korkunç gerçek de buydu işte: Beyazlar bazı işleri kendi başlarına kıvıramıyorlardı. Ucuz kol gücü olmayınca, bütün kar ve kazanç olanakları çökecekti. Yabancı sermaye yatırımları ve gelişme duracak, altın ve kömür toprağın içinde kalacak, meyveler toplanamayacaktı. Sokakları kim süpürecekti? ” Uygar ” beyazlar mı? Kim otomobilleri yıkayacak,ütüleri yapacak,yerleri fırçalayacak, küçük beyaz çoçuklara dadılık”

Enver Carım, Güney Afrika’da egemen olan ırkçı beyaz azınlık rejiminin, zenci emekçi halka uyguladığı akıl almaz baskı ve zulmü, ırk ayrımının kökenindeki sınıf çatışmasını, zenci önderlerin sorunları değerlendirişini ve eylemlerini gelişini dile getiriyor…

Ne düşünüyorsunuz?

29 puan
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Art De Huile Bayileri Çorum, Art De Huile Çorum, Aromaterapi Çorum

Kurt Vonnegut Mezbaha No 5,Mezbaha 5 Konusu,Kitap Özeti,Özet,İnceleme,Analiz,Alıntı